Vishay PR02000203008JA100
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 3ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页2 年前
TME
Stock
30,000
Resistance
3 Ω
3 Ω
Conformal
Axial
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
2 W
2 W
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 3ohm, 750V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 3.3ohm, 200V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 2.7ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR50J2R7
Fixed Resistor, Thin Film, 0.5W, 2.7ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR16J3R3
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 3.3ohm, 200V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX2SJ3R3
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 3.3ohm, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
RES MTLFLM 3R0 OHM 2W 5% A1
PR02 5% A1 3R0
Resistor 2 W ± 5 %