Vishay PR02000202709JA100
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 27ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页2 年前
Burklin Elektronik
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.37%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Authorized Distributors
6
Resistance
27 Ω
27 Ω
Conformal
Axial
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
2 W
2 W
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
供应链
Country of OriginIndia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2006-08-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 27ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF2JT27R0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 27ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX2SJ27R
Through Hole Resistor, Rox Series, 27 Ohm, 2 W, 5%, 350 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
Stackpole ElectronicsRSMF1JT27R0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 27ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-27R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 27ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 27ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
PR02 SERIES AXIAL METAL FILM RESISTOR 27OHMS +/-5% 2W +/-250PPM/DEGC
Res Metal Film 27 Ohm 5% 2W ±250ppm/C Conformal Coated AXL Automotive Ammo Pack
Res, 27R, 2W, Axial, Metal Film Rohs Compliant: Yes
Metal Film Resistors - Through Hole 2watt 27ohms 5%
Resistor Resistance technical notation: 27R Temperature range: -55 ... 155 °C Resistor type: Metal Film Resistor Power Rating: 2 W Rated voltage: 500 V Resistance: 27 Ohm