Vishay PR02000202708JR500
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 2.7ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页2 年前
element14 APAC
Newark
X-ON
库存历史记录
3 个月趋势:
-27.24%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
67,118
Authorized Distributors
6
Resistance
2.7 Ω
2.7 Ω
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
2 W
2 W
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
供应链
Country of OriginIndia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2007-10-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 2.7ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 2.7ohm, 750V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR50J2R7
Fixed Resistor, Thin Film, 0.5W, 2.7ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX2SJ2R7
Through Hole Resistor, Rox Series, 2.7 Ohm, 2 W, 5%, 350 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
Stackpole ElectronicsRSMF1JT2R70
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 2.7ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX2SJ2R7
描述
PR02 Series 2.7 Ohm 2 W ±5 % ±250 ppm/K Through Hole Metal Film Resistor
Res Metal Film 2.7 Ohm 5% 2W ±250ppm/C Conformal Coated AXL Automotive AEC-Q200 T/R
Axial FIXED RESISTOR PR02 0.154Diax0.394L 3.90mmx10.00mm 2W 2.7Ohm ±250ppm/C
Resistor;Metal Film;Res 2.7 Ohms;Pwr-Rtg 2 W;Tol 5%;Axial;Ceramic Housed | BC Components / Vishay PR02000202708JR500
RES MTLFLM 2.7 OHM 5% 2W 250PPM/ C AXL TH
RESISTOR METAL FILM, 2.7OHM, 2W, 5%; Resistance:2.7ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:2W; Voltage Rating:500V; Series:5083; Temperature Coefficient:± 250ppm; Resistor Element Material:Metal Film ;RoHS Compliant: Yes