Vishay PR02000202700JR500
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 270ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页2 年前
Newark
Farnell
X-ON
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.32%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
270 Ω
270 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
2 W
2 W
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
供应链
Country of OriginIndia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2006-08-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 270ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF2JT270R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 270ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE ConnectivitySQPR5270RJ
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 5W, 270ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 270ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX1SJ270R
ROX Neohm FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±350ppm/C 270Ohm 1W
TE ConnectivityCFR50J270R
CFR50Neohm FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -450ppm/C 270Ohm 0.5W 1/2W
描述
Res Metal Film 270 Ohm 5% 2W ±250ppm/C Conformal Coated AXL Automotive AEC-Q200 T/R
Axial FIXED RESISTOR PR02 0.154Diax0.394L 3.90mmx10.00mm 2W 270Ohm ±250ppm/C
RESISTOR, 270 OHMS, 2 W @ +70 C (COPPER), +/- 5%, 500 VDC (MAX.), AXIAL LEADED
PR02 Series 270 Ohm 2 W ±5% ±250 ppm/K Metal Film Leaded Resistor
RES MTLFLM 270 OHM 5% 2W 250PPM/ C AXL TH
RESISTOR, METAL FILM, 270OHM, 2W, 5%; Resistance:270ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:2W; Voltage Rating:500V; Temperature Coefficient:± 250ppm/K; Resistor Element Material:Metal Film; Series:PR02; No. of Pins:2