Vishay PR01000106801JA100
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 6800ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页2 年前
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-17.16%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Authorized Distributors
6
Resistance
6.8 kΩ
6.8 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
供应链
Country of OriginIndia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2005-12-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 6800ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR100J6K8
Fixed Resistor, Carbon Film, 1W, 6800ohm, 500V, 5% +/-Tol, 500ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 6800ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR50J6K8
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 6800ohm, 350V, 5% +/-Tol, 1200ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR25J6K8
CFR25Neohm FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -450ppm/C 6.8kOhm 0.333W 1/3W
Stackpole ElectronicsCF14JT6K80
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 6800ohm, 350V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res, 6.8K, 1W, Axial, Metal Film Rohs Compliant: Yes |Vishay PR01000106801JA100
Res Metal Film 6.8K Ohm 5% 1W ±250ppm/C Conformal Coated AXL Automotive Ammo