Vishay PR01000106209JA100
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 62ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
NewarkPR01000106209JA10001K
AvnetPR01000106209JA10001K
3d
数据表和文档
Stock
0
Authorized Distributors
2
Resistance
62 Ω
62 Ω
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 62ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF1JT56R0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 56ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 68ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 62ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF2JT68R0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 68ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX1SJ56R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 56ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res Metal Film 62 Ohm 5% 1W ±250ppm/C Conformal Coated AXL Automotive Ammo
Resistor 62 Ohm 1 W±5 %, PR01000106209JA100, Vishay
Resistor Dimensions body ø x L: 2.5 x 8.5 mm Resistance technical notation: 62R Temperature range: -55 ... 155 °C Resistor type: Metal Film Resistor Power Rating: 1 W Rated voltage: 350 V Resistance: 62 Ohm