Vishay PR01000105609JA100
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 56ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
Farnell
Datasheet19 页2 年前
TME
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-44.18%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
66,434
Authorized Distributors
6
Resistance
56 Ω
56 Ω
56 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
250 ppm/°C
供应链
Country of OriginIndia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2005-12-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Stackpole ElectronicsRSMF1JT56R0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 56ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX1SJ56R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 56ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF1JT51R0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 51ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 51ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 51ohm, 500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR50J56R
Through Hole Carbon Film Resistor, CFR Series, 56 ohm, 500 mW, - 5%, 350 V, Axial Leaded
描述
Res, 56R, 1W, Axial, Metal Film Rohs Compliant: Yes |Vishay PR01000105609JA100
PR01 SERIES AXIAL METAL FILM RESISTOR 56OHMS +/-5% 1W +/-250PPM/DEGC
Axial FIXED RESISTOR PR01 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 1W 56Ohm ±250ppm/C
Res Metal Film 56 Ohm 5% 1W ±250ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack