Vishay PR01000105600JA100
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 560ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页2 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-5.21%
Stock
70,327
Resistance
560 Ω
560 Ω
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
相关零件
Stackpole ElectronicsRSMF1JT560R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 560ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 560ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSF1JT560R
TE ConnectivityROX1SJ560R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 560ohm, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF1JT510R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 510ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP7-1879354-9
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 560ohm, 750V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res, 560R, 1W, Axial, Metal Film Rohs Compliant: Yes |Vishay PR01000105600JA100
PR01 SERIES AXIAL METAL FILM RESISTOR 560OHMS +/-5% 1W +/-250PPM/DEGC
Res Metal Film 560 Ohm 5% 1W ±250ppm/C Conformal Coated AXL Automotive Ammo Pack
PR01 Series Ø2.5 x 6.5 mm 1 W 560 Ohm ±5 % ±250 ppm/K Metal Film Leaded Resistor
Axial FIXED RESISTOR PR01 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 1W 560Ohm ±250ppm/C