Vishay PR01000104708JA500
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 4.7ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页2 年前
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+54.43%
备用零件
Price @ 1000
Stock
72,311
Authorized Distributors
6
Resistance
4.7 Ω
4.7 Ω
4.7 Ω
Mount
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
250 ppm/°C
供应链
Country of OriginIndia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2005-12-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
相关零件
TE ConnectivityCFR25J4R7
Res Carbon Film 4.7 Ohm 5% 1/3W 0ppm/C to 200ppm/C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Stackpole ElectronicsRSMF2JT4R70
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 4.7ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP2-1879354-9
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 4.7ohm, 750V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF14JT4R70
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 4.7ohm, 350V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F4R7
LR Neohm FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±100ppm/C 4.7Ohm 0.6W
Stackpole ElectronicsCFM14JT4R70
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 4.7ohm, 250V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res, 4R7, 1W, Axial, Metal Film Rohs Compliant: Yes |Vishay PR01000104708JA500
PR01 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor 卤5% 卤250ppm/C 4.7Ohm 1W
Res Metal Film 4.7 Ohm 5% 1W ±250ppm/C Conformal Coated AXL Automotive AEC-Q200 Ammo
PR01 Series Ø2.5 x 6.5 mm 1 W 4.7 Ohm ±5% ±250 ppm/K Metal Film Leaded Resistor