Vishay PR01000103909JA100
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 39ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页2 年前
X-ON
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+16.85%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
8,822
Authorized Distributors
6
Resistance
39 Ω
39 Ω
39 Ω
Mount
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
250 ppm/°C
供应链
Country of OriginIndia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2005-12-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 39ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity1-1625886-1
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 39ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 39ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF14JT39R0
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 39ohm, 350V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCFM12JT39R0
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 39ohm, 350V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupCFR-25JT-52-39R
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 39ohm, 250V, 5% +/-Tol, -500,350ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
PR01 SERIES AXIAL METAL FILM RESISTOR 39OHMS +/-5% 1W +/-250PPM/DEGC
Res Metal Film 39 Ohm 5% 1W ±250ppm/C Conformal Coated AXL Automotive Ammo Pack
Axial FIXED RESISTOR PR01 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 1W 39Ohm ±250ppm/C
RES, 39R, 1W, HIGH POWER, METAL FILM ROHS COMPLIANT: YES
Resistor Dimensions body ø x L: 2.5 x 8.5 mm Resistance technical notation: 39R Temperature range: -55 ... 155 °C Resistor type: Metal Film Resistor Power Rating: 1 W Rated voltage: 350 V Resistance: 39 Ohm