Vishay PR01000103908JA100
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 3.9ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页2 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.06%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
37,086
Authorized Distributors
6
Resistance
3.9 Ω
3.9 Ω
Mount
Through Hole
Case/Package
Conformal
Axial
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
供应链
Country of OriginIndia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2005-12-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 3.9ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP5-1625892-0
Through Hole Resistor, Rox Series, 3.9 Ohm, 3 W, 5%, 350 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
TE ConnectivityROX2SJ3R9
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 3.9ohm, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 3.9ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1622472-1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 3.9ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 3.6ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res, 3.9R, 1W, Axial, Metal Film Rohs Compliant: Yes |Vishay PR01000103908JA100
Res Metal Film 3.9 Ohm 5% 1W ±250ppm/C Conformal Coated AXL Automotive Ammo Pack
PR01 SERIES AXIAL METAL FILM RESISTOR 3.9OHMS +/-5% 1W +/-250PPM/DEGC
Axial FIXED RESISTOR PR01 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 1W 3.9Ohm ±250ppm/C
Resistor Dimensions body ø x L: 2.5 x 8.5 mm Resistance technical notation: 3R9 Temperature range: -55 ... 155 °C Resistor type: Metal Film Resistor Power Rating: 1 W Rated voltage: 350 V Resistance: 3.9 Ohm