Vishay PR01000103902JA500
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 39000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页2 年前
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-63.95%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
43,396
Resistance
39 kΩ
39 kΩ
39 kΩ
Conformal
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
250 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 39000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX1SJ39K
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 39000ohm, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX2SJ39K
Through Hole Resistor, Rox Series, 39 Kohm, 2 W, 5%, 350 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
TE ConnectivityROX3SJ39K
39 kOhms 5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Pulse Withstanding, Saf
Stackpole ElectronicsRSF2JT36K0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 36000ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF18JT39K0
CF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -500ppm/C 39kOhm 0.125W 1/8W
描述
PR01 SERIES AXIAL METAL FILM RESISTOR 39KOHMS +/-5% 1W +/-250PPM/DEGC
RES 39K OHM 5% 1W AXIAL
Power Metal Film Leaded Resistors
39K¦¸ ¡À5% 1W ¡À250ppm/¡æ 8mm
PR01 5% A5 39K