Vishay PR01000103902JA100
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 39000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
3 个月趋势:
-0.16%
备用零件
Price @ 1000
Stock
9,713
Authorized Distributors
6
Resistance
39 kΩ
39 kΩ
39 kΩ
Mount
Case/Package
Conformal
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
250 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 39000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSF1JT39K0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 39000ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 39000ohm, 750V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX1SJ39K
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 39000ohm, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX1SJ39K
描述
RES MTLFLM 39K OHM 1W 5% A1
PR01 5% A1 39K
39K¦¸ ¡À5% 1W ¡À250ppm/¡æ 8mm*2.5mm
PR01 39K 5% 1W TK250
Resistor Dimensions body ø x L: 2.5 x 8.5 mm Resistance technical notation: 39K Temperature range: -55 ... 155 °C Resistor type: Metal Film Resistor Power Rating: 1 W Rated voltage: 350 V Resistance: 39 kOhm