Vishay PR01000103900JR500
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 390ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页2 年前
Newark
Farnell
X-ON
库存历史记录
3 个月趋势:
+33.34%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
64,799
Authorized Distributors
6
Resistance
390 Ω
390 Ω
390 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Conformal
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
250 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
相关零件
TE Connectivity / AMP7-1879350-9
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 390ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF3JT390R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 390ohm, 500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 390ohm, 750V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupFMP100JR-52-390R
Ultra Miniature Style Metal Film Resistor 390Ohm 1W 5% Axial T/R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 390ohm, 350V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
RESISTOR;METAL FILM;RES 390 OHMS;PWR-RTG 1 W;TOL 5%;AXIAL;CERAMIC HOUSED;CUTTAPE
Power Metal Film Leaded Resistor, Din Size: 0207, 390 ohms, 1W, 5%, 250 ppm
Axial FIXED RESISTOR PR01 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 1W 390Ohm ±250ppm/C
RESISTOR, METAL FILM, 390 OHM, 1 W, ± 5%; Resistance:390ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:1W; Voltage Rating:350V; Temperature Coefficient:± 250ppm/K; Resistor Element Material:Metal Film; Termination Type:Axial Leaded