Vishay PR01000103303JA100
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 330000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页2 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-24.32%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
55,419
Authorized Distributors
6
Resistance
330 kΩ
330 kΩ
330 kΩ
Conformal
Axial
Axial
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
250 ppm/°C
Introduction Date2005-12-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
330 kOhms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Metal Film
Res Metal Film 330K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Conformal Coated AXL Automotive Ammo
Axial FIXED RESISTOR VR37 0.157Diax0.354L 4.00mmx9.00mm 0.5W 1/2W 330kOhm 卤200ppm/C
TE ConnectivityCFR50J330K
Res Carbon Film 330K Ohm 5% 1/2W -1200ppm/°C to 0ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Stackpole ElectronicsCF14JT330K
Res Carbon Film 330K Ohm 5% 0.25W(1/4W) -850ppm/C to 0ppm/C Conformal Coated AXL T/R
Stackpole ElectronicsCF12JT330K
CF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -850ppm/C 330kOhm 0.5W 1/2W
描述
PR01 SERIES AXIAL METAL FILM RESISTOR 330KOHMS +/-5% 1W +/-250PPM/DEGC
Axial Axial PR01 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 1W 330kOhms ±250ppm/C