Vishay PR01000103302JA500
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 33000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页2 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+8.37%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Resistance
33 kΩ
33 kΩ
33 kΩ
Conformal
Axial
Axial
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
250 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 33000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSF2JT33K0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 33000ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX1SJ33K
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 33000ohm, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF3JT33K0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 33000ohm, 500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 33000ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 33000ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res Metal Film 33K Ohm 5% 1W ±250ppm/C Conformal Coated AXL Automotive Ammo
PR01 SERIES AXIAL METAL FILM RESISTOR 33KOHMS +/-5% 1W +/-250PPM/DEGC
PR01 Series Ø2.5 x 6.5 mm 1 W 33 kOhm ±5 % ±250 ppm/K Metal Film Leaded Resistor
RES MTLFLM 33K OHM 5% 1W 250PPM/ C AXL TH
RESISTOR, 33K, 1W, METAL FILM, AXIAL; Resistance:33kohm; Product Range:PR01 Series; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case / Package:Axial Leaded; Voltage Rating:350V; Resistor Technology:Metal Film RoHS Compliant: Yes