Vishay PR01000102200JR500
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 220ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页2 年前
Newark
Farnell
X-ON
库存历史记录
3 个月趋势:
-16.85%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
47,508
Authorized Distributors
6
Resistance
220 Ω
220 Ω
220 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
250 ppm/°C
供应链
Country of OriginIndia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2005-12-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
相关零件
Stackpole ElectronicsRSMF1JT220R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 220ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSF1JT220R
Stackpole ElectronicsRSMF1JT200R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 200ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR100J220R
Through Hole Carbon Film Resistor, Cfr Series, 220 Ohm, 1 W, - 5%, 500 V, Axial Leaded
TE ConnectivityCFR100J220R
TE ConnectivityROX1SJ220R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 220ohm, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res Metal Film 220 Ohm 5% 1W ±250ppm/C Conformal Coated AXL Automotive AEC-Q200 T/R
PR01 Series Ø2.5 x 6.5 mm 1 W 220 Ohm ±5 % ±250ppm/K Metal Film Leaded Resistor
Resistor;Metal Film;Res 220 Ohms;Pwr-Rtg 1 W;Tol 5%;Axial;Ceramic Housed | BC Components / Vishay PR01000102200JR500
RES MTLFLM 220 OHM 5% 1W 250PPM/ C AXL TH
RESISTOR, METAL FILM, 220 OHM, 1W, 5%, F
RESISTOR, METAL FILM, 220 OHM, 1 W, ± 5%; Resistance:220ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:1W; Voltage Rating:350V; Temperature Coefficient:± 250ppm/K; Resistor Element Material:Metal Film; Termination Type:Axial Leaded