Vishay PR01000102009JR500
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 20ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页2 年前
Newark
X-ON
库存历史记录
3 个月趋势:
+10.80%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Stock
32,604
Resistance
20 Ω
20 Ω
Case/Package
Axial
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
Introduction Date2005-12-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TE Connectivity / AMP4-1879350-8
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 20ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSF1JT18R0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 18ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF1JT18R0
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 22ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupRSF100JB-73-22R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 22ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
RESISTOR, METAL FILM, RES 20 OHMS, 1 W, TOL 5%, AXIAL, CERAMIC HOUSED, CUT TAPE
Metal Film Resistors 20Ω 1W ±250ppm/℃ ±5% Plugin,D2.5xL6.5mm Through Hole Resistors ROHS
Res Metal Film 20 Ohm 5% 1W ±250ppm/C Conformal Coated AXL Automotive AEC-Q200 T/R
PR01 Series Ø2.5 x 6.5 mm 1 W 20 Ohm ±5 % ±250 ppm/K Metal Film Leaded Resistor
Axial FIXED RESISTOR PR01 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 1W 20Ohm ±250ppm/C
Resistor Axial metal film 1W R2
RS APAC
RESISTOR, METAL FILM, 20 OHM, 1 W, ± 5%;; RESISTOR, METAL FILM, 20 OHM, 1 W, ± 5%; Resistance:20ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:1W; Voltage Rating:350V; Temperature Coefficient:± 250ppm/K; Resistor Element Material:Metal Film; Filter Terminals:Axial Leaded