Vishay PR01000101509JA100
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 15ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页2 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-18.01%
Resistance
15 Ω
15 Ω
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
Introduction Date2005-12-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Stackpole ElectronicsRSMF1JT15R0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 15ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 15ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX1SJ15R
Through Hole Resistor, Rox Series, 15 Ohm, 1 W, 5%, 350 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
Stackpole ElectronicsRSMF2JT15R0
RSMF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±200ppm/C 15Ohm 2W
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 15ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 15ohm, 350V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res, 15R, 1W, 350V, Axial, Metal Film Rohs Compliant: Yes |Vishay PR01000101509JA100
PR01 SERIES AXIAL METAL FILM RESISTOR 15OHMS +/-5% 1W +/-250PPM/DEGC
Res Metal Film 15 Ohm 5% 1W ±250ppm/C Conformal Coated AXL Automotive Ammo
Vishay PR01000101509JA100 15r 5% Metal Film Resistor Box 1000
Resistor Dimensions body ø x L: 2.5 x 8.5 mm Resistance technical notation: 15R Temperature range: -55 ... 155 °C Resistor type: Metal Film Resistor Power Rating: 1 W Rated voltage: 350 V Resistance: 15 Ohm