Vishay PR01000101500JA100
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 150ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+49.80%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
150 Ω
150 Ω
150 Ω
Mount
Through Hole
Case/Package
Conformal
Axial
Axial
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
250 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
相关零件
Stackpole ElectronicsRSMF1JT150R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 150ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 150ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF2JT150R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 150ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSF12JT150R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 0.5W, 150ohm, 250V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX1SJ150R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 150ohm, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res Metal Film 150 Ohm 5% 1W ±250ppm/C Conformal Coated AXL Automotive Ammo Pack
PR01 SERIES AXIAL METAL FILM RESISTOR 150OHMS +/-5% 1W +/-250PPM/DEGC
PR01 Series Ø2.5 x 6.5 mm 1 W 150 Ohm ±5 % ±250 ppm/K Metal Film Leaded Resistor
Res, 150R, 5%, 1W, Axial, Metal Film; Resistance:150Ohm; Product Range:Pr01 Series; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Voltage Rating:350V; Resistor Element Material:Metal Film; Temperature Rohs Compliant: Yes |Vishay PR01000101500JA100