Vishay PR01000101108JR500
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 1.1ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页2 年前
element14 APAC
Newark
Farnell
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.33%
备用零件
Price @ 1000
Stock
37,622
Authorized Distributors
5
Resistance
1.1 Ω
1.1 Ω
Mount
Through Hole
Case/Package
Axial
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Stackpole ElectronicsRSMF1JT1R10
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 1.1ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 1.1ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1-1879352-4
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 1.1ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1-1879350-8
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 1.1ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF1JT1R20
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 1.2ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
描述
Res Metal Film 1.1 Ohm 5% 1W ±250ppm/C Conformal Coated AXL Automotive T/R
Axial FIXED RESISTOR PR01 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 1W 1.1Ohm ±250ppm/C
Resistor;Metal Film;Res 1.1 Ohms;Pwr-Rtg 1 W;Tol 5%;Axial;Ceramic Housed | BC Components / Vishay PR01000101108JR500
RESISTOR, METAL FILM, 1.1 OHM, 1 W, ± 5%; RESISTOR, METAL FILM, 1.1 OHM, 1 W, ± 5%; Resistance:1.1ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:1W; Voltage Rating:350V; Temperature Coefficient:± 250ppm/K; Resistor Element Material:Metal Film; Filter Terminals:Axial Leaded