Vishay PR01000101001JR500
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 1000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页2 年前
Newark
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-23.58%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
1 kΩ
1 kΩ
1 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
250 ppm/°C
供应链
Country of OriginIndia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2005-12-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
相关零件
Stackpole ElectronicsRSMF1JT1K00
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 1000ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSF1JT1K00
RSF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±200ppm/C 1kOhm 1W
Yageo GroupFMP100JT-52-1K
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 1000ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSF1JT1K10
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 1100ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR100J1K0
Fixed Resistor, Carbon Film, 1W, 1000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 500ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity3-1625885-1
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 1000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Metal Film Resistors 1kΩ 1W ±250ppm/℃ ±5% Plugin,D2.5xL6.5mm Through Hole Resistors ROHS
Res Metal Film 1K Ohm 5% 1W ±250ppm/C Conformal Coated AXL T/R Automotive AEC-Q200
PR01 Series Ø2.5 x 6.5 mm 1 W 1 kOhm ±5 % ±250 ppm/K Metal Film Leaded Resistor
RESISTOR, 1 KILOOHMS KILOOHMS, 1 W @ +70 C, +/- 5%, 350 VDC (MAX.), AXIAL LEADED
RESISTOR, METAL FILM, 1KOHM, 1W, 5%; ;ROHS COMPLIANT: YES
RES MTLFLM 1K OHM 5% 1W 250PPM/ C AXL TH
RESISTOR, METAL FILM, 1 KOHM, 1 W, ± 5%;; RESISTOR, METAL FILM, 1 KOHM, 1 W, ± 5%; Resistance:1kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:1W; Voltage Rating:350V; Temperature Coefficient:± 250ppm/K; Resistor Element Material:Metal Film; Filter Terminals:Axial Leaded