Vishay PR01000101000JR500
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 100ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet19 页2 年前
Datasheet20 页10 年前
Datasheet20 页7 年前
Datasheet16 页12 年前
Farnell
X-ON
库存历史记录
3 个月趋势:
-15.36%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
100 Ω
100 Ω
100 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Conformal
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
250 ppm/°C
供应链
Country of OriginIndia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2005-12-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TE ConnectivityRR01J100RTB
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 100ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityRR02J100RTB
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 100ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP6-1879350-4
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 91ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSF2JT110R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 110ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF2JT110R
RSMF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±200ppm/C 110Ohm 2W
Stackpole ElectronicsCFM14JT100R
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 100ohm, 250V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Metal Film Resistors – Through-Hole; VISHAY; PR01000101000JR500; 100 Ohm; 5 %; Axial; Axial
Metal Film Resistors 100Ω 1W ±250ppm/℃ ±5% Plugin,D2.5xL6.5mm Through Hole Resistors ROHS
PR01 Series Ø2.5 x 6.5 mm 1 W 100 Ohm ±5 % ±250ppm/K Metal Film Leaded Resistor
Axial FIXED RESISTOR PR01 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 1W 100Ohm ±250ppm/C
RESISTOR, 100 OHMS, 1 W @ +70 C, +/- 5%, 350 VDC (MAX.), AXIAL LEADED, CERAMIC
Res Metal Film 100 Ohm 5% 1W ±250ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole T/R
RESISTOR METAL FILM, 100 OHM, 1W, 5%, FU
Resistance:100Ohm; Product Range:Pr01 Series; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case/Package:Axial Leaded; Voltage Rating:350V; Resistor Technology:Metal Film; Temperature Coefficient:± 250Ppm/K Rohs Compliant: Yes |Vishay PR01000101000JR500.