Vishay PATT0603E1002BGT5
Fixed Resistor, Thin Film, 0.15W, 10000ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页5 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
备用零件
Price @ 1000
Stock
611
Authorized Distributors
3
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
150 mW
150 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
供应链
Country of OriginUSA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2016-05-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
PRECISION THIN FILM SMNT RESISTOR 0603 CASE 10KOHM 0.1% 0.15W +/-25PPM/C
PATT0603 25PPM 10K 0.1% G T5 e4
RESISTOR 10K 0.1%