Vishay PAT0603E2001BST5
Fixed Resistor, Thin Film, 0.15W, 2000ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet4 页4 年前
Farnell
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.43%
备用零件
Price @ 1000
Stock
41,890
Authorized Distributors
5
Resistance
2 kΩ
2 kΩ
2 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
150 mW
150 mW
150 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TE ConnectivityRP73PF1J2K0BTDF
Res Thin Film 0603 2K Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD SMD T/R
TE ConnectivityRP73PF1J1K82BTDF
Res Thin Film 0603 1.82K Ohm 0.1% 0.167W ±25ppm/C Epoxy Pad SMD Medical T/R
TE ConnectivityRP73PF1J1K87BTDF
Res Thin Film 0603 1.87K Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.15W, 2000ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 2000ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
描述
Res Thin Film 0603 2kOhm 0.1% 3/20W ±25ppm/°C Molded T/R
Avnet Japan
Surface Mount Thin Film Resistor, Pat Series, 2 Kohm, 150 Mw, - 0.1%, 75 V, 0603 [1608 Metric] Rohs Compliant: Yes |Vishay PAT0603E2001BST5
RES, 2K, 0.1%, 0.15W, 0603, THIN FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 2kohm; Product Range: PAT Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 150mW; Resistance Tolerance: ± 0.1%; Temperature Coefficient: ± 25ppm/°C; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (27-Jun-2018); Resistor Mounting: Surface Mount Device