Vishay P9A2R100FISX1102MA
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.1W, 1000ohm, 10V, 20% +/-Tol, 500ppm/Cel, 1 Turn(s)
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
Datasheet8 页16 年前
Datasheet9 页10 年前
element14 APAC
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
相关零件
P9 Series 1 kOhm 0.1 W ± 20 % 9 mm Side Adjustment Multi-Ganged Potentiometer
TT ElectronicsP110KV1-1F25BR1K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.05W, 1000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.25W, 1000ohm, 20% +/-Tol, 1000ppm/Cel, 1 Turn(s)
TT ElectronicsP170N2-QC25BR1K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.1W, 1000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
描述
POTENTIOMETER CONDUCTIVE PLASTIC 2 GANG 1K 1 TURN SLOT 6MM SHAFT DIA P9 SERIES
Res Conductive Plastic POT 1K Ohm 20% 1/20W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6mm (29.6 X 9.5 X 11.35mm) Pin Panel Mount/Through Hole
POT 1K OHM 1/20W PLASTIC LINEAR
BOX / P9A 2 R 1 0 0 FI S X1 1K 20% A e3
9mm 100mW pot w/6mm shaft,dual 1K lin
RS APAC
POT, LINEAR, DUAL 1K; Track Resistance:1kohm; Track Taper:Linear; No. of Turns:1; Resistance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:10V dc; Series:P9A; Power Rating:50mW; Mounting Type:Through Hole; No. of Gangs:2; Adjustment Type:Shaft; SVHC:No SVHC; Resistor Element Type:Conductive Plastic; Case Style:Panel Mount; Dielectric Strength, VAC:300V; End Resistance:3ohm; External Depth:9.6mm; External Length / Height:11.35mm; External Width:9.5mm; Max Operating Temperature:100°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistance:1kohm; Rotation Electrical Angle:270°; Rotation Mechanical Angle:300°; Shaft Length - Metric:20mm; Temperature Coeff. -:500ppm/°C; Temperature Coefficient:± 500ppm/°C; Tempperature Coeff. +:500ppm/°C; Termination Type:Radial Leaded; Tolerance, +:20%; Tolerance, -:20%; Voltage Rating DC:10V; Bush Diameter:.075mm; Resistor Case Style:Panel Mount; Shaft Diameter:6mm