Vishay P9A1R100FISX1102MA
P9 Series 1 kOhm 0.1 W ± 20 % 9 mm Side Adjustment Multi-Ganged Potentiometer
数据表
数据表和文档
Farnell
Datasheet9 页13 年前
Datasheet9 页13 年前
Datasheet9 页14 年前
Datasheet8 页16 年前
Datasheet9 页9 年前
element14 APAC
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-40.63%
相关零件
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.1W, 1000ohm, 10V, 20% +/-Tol, 500ppm/Cel, 1 Turn(s)
Side Adjustment ROHS3Compliant Carbon Linear Potentiometer ±20% 300° 125mW 200V
TT ElectronicsP170N2-QC25BR1K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.1W, 1000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.25W, 1000ohm, 20% +/-Tol, 1000ppm/Cel, 1 Turn(s)
TT ElectronicsP110KV1-1F25BR1K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.05W, 1000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
描述
POT COND PLASTIC, 1KOHM, 20%, 100mW; Track Resistance:1kohm; Track Taper:Linear; Resistance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:10V; Power Rating:100mW; Potentiometer Mounting:Through Hole; No. of Gangs:1; Adjustment Type:Shaft
POT, LINEAR, 1K; Track Resistance:1kohm; Track Taper:Linear; No. of Turns:1; Resistance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:10V dc; Series:P9A; Power Rating:10mW; Mounting Type:Through Hole; No. of Gangs:1; Adjustment Type:Shaft; SVHC:No SVHC; Resistor Element Type:Conductive Plastic; Case Style:Panel Mount; Dielectric Strength, VAC:300V; End Resistance:3ohm; External Depth:7.1mm; External Length / Height:11.35mm; External Width:9.5mm; Max Operating Temperature:100°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistance:1kohm; Rotation Electrical Angle:270°; Rotation Mechanical Angle:300°; Shaft Length - Metric:20mm; Temperature Coeff. -:500ppm/°C; Temperature Coefficient:± 500ppm/°C; Tempperature Coeff. +:500ppm/°C; Termination Type:Radial Leaded; Tolerance, +:20%; Tolerance, -:20%; Voltage Rating DC:10V; Bush Diameter:.075mm; Resistor Case Style:Panel Mount; Shaft Diameter:6mm