Vishay P11L1V0FLSY00103KA
Potentiometer, Cermet, 0.1W, 10000ohm, 31.6V, 10% +/-Tol, 150ppm/Cel, 1 Turn(s)
Production
价格与库存
数据表和文档
Vishay
Datasheet13 页1 年前
IHS
element14 APAC
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+488%
供应链
Country of OriginCzechia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2018-04-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Potentiometer, Cermet, 1W, 10000ohm, 10% +/-Tol, 150ppm/Cel, 1 Turn(s)
LINEAR CERMET POTENTIOMETER W/ 6MM DIA.SHAFT,10KOHM,+/-10%,1W,+/-150PPM/C, PMNT
POTENTIOMETER CERMET RES 10 KOHMS 1 TURN POWER 2W SHAFT DIA 0.25IN 3852 SERIES
Res Cermet POT 10K Ohm 10% 2W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6.35mm (28.55 X 19.05 X 23.55mm) Solder Lug
Potentiometer, Cermet, 1W, 10000ohm, 100V, 10% +/-Tol, 150ppm/Cel, 1 Turn(s)
描述
Res Cermet POT 10K Ohm 10% 0.1W(1/10W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 6mm Solder Lug Panel Mount Box
VISHAY P11L1V0FLSY00103KA Rotary Potentiometer, Cermet, 10 kohm, 100 mW,10%, P11L Series, 1 Turns, Linear
POTENTIOMETER,1MOD 22MM,10K,10% LONGLIFE; Track Resistance:10kohm; Track Taper:Linear; No. of Turns:1; Shaft Diameter:6mm; Shaft Length - Metric:25mm; Resistance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:31.6V; Power Rating:100mW; Potentiometer Mounting:Bushing; No. of Gangs:1; Adjustment Type:Shaft; SVHC:No SVHC (18-Jun-2012); Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Temperature Coefficient:± 150ppm/°C