Bourns 3852A-162-103AL
Potentiometer Cermet Res 10 Kohms 1 Turn Power 2W Shaft Dia 0.25IN 3852 Series
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页5 年前
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Farnell
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-6.03%
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2006-08-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
相关零件
Potentiometer, Cermet, 2W, 10000ohm, 10% +/-Tol, 150ppm/Cel, 1 Turn(s)
POTENTIOMETER CERMET RES 10 KOHMS 1 TURN 10% 1W SHAFT DIA 0.25IN 3852 SERIES
Potentiometer, Cermet, 1.5W, 10000ohm, 122.5V, 10% +/-Tol, 150ppm/Cel, 1 Turn(s)
LINEAR CERMET POTENTIOMETER W/ 6MM DIA.SHAFT,10KOHM,+/-10%,1W,+/-150PPM/C, PMNT
Res Cermet POT 10K Ohm 10% 1W 1(Elec)/1(Mech)Turn 8mm (16 X 24.5mm) Solder Lug Panel Mount Bulk
描述
Res Cermet POT 10K Ohm 10% 2W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6.35mm (19.05 X 19.05 X 23.55mm) Solder Lug Panel Mount
10K¦¸ ¡À10% 2W ¡À150ppm/¡æ 500V(DC) 6.35mm*19.05mm*23.55mm
Panel Mount Potentiometers 3/4 1/8 SFT 10K
Cermet Potentiometer, 10Kohm 10% 1W; Track Resistance:10Kohm; No. Of Turns:1Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 10%; Product Range:3852 Series; Potentiometer Mounting:Panel Mount; Shaft Diameter:6.35Mm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3852A-162-103AL