Vishay P0603Y4872BNT
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 48700ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
300
Authorized Distributors
3
Resistance
48.7 kΩ
48.7 kΩ
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
125 mW
100 mW
Temperature Coefficient
10 ppm/°C
10 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
PanasonicERA3ARB4872V
Res Thin Film 0603 48.7K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±10ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200