Vishay P0603E1473BNT
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 147000ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
3
Resistance
147 kΩ
147 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
125 mW
100 mW
Composition
Thin Film
Metal Film, Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
供应链
Country of OriginFrance
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-09-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
PanasonicERA3AEB1473V
Res Thin Film 0603 147K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 147000ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
TE ConnectivityCPF0603B147KE1
Res Thin Film 0603 147K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRT0603BRD07147KL
100mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 147kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE Connectivity / AMP2176090-6
Fixed Resistor, Thin Film, 0.166W, 147000ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
描述