Vishay MRS25000C8201FC100
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 8200ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
10,427
Authorized Distributors
6
Resistance
8.2 kΩ
8.2 kΩ
8.2 kΩ
Conformal
Axial
Axial
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
600 mW
600 mW
600 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 8200ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 8200ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 8200ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-8K2
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 8200ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FTE52-8K2
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 8200ohm, 250V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F7K5
LR Neohm FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 7.5kOhm 0.6W
描述
Conformal Through Hole Resistor 1% 50ppm/C 8.2kOhm
Res Thin Film 8.2K Ohm 1% 0.6W ±50ppm/C AXL Ammo
8.2K¦¸ ¡À1% 600mW ¡À50ppm/¡æ 6.5mm*2.5mm