Vishay MRS25000C5100FC100
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 510ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.96%
Stock
3,189
Authorized Distributors
6
Resistance
510 Ω
510 Ω
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
600 mW
600 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 510ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 510ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-510R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 510ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 549ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F499R
Through Hole Thin Film Resistor, Lr Series, 499 Ohm, 600 Mw, - 1%, 350 V, Axial Leaded
描述
Res Thin Film 510 Ohm 1% 0.6W ±50ppm/C AXL Ammo
MRS25-50 1% C1 510R
510¦¸ ¡À1% 600mW ¡À50ppm/¡æ 6.5mm*2.5mm
510 OHM 1% 50PPM 3/5W
510 OHM 1% .6W