Vishay MRS25000C4702FC100
Res, 47K, 0.6W, Axial, Metal Film Rohs Compliant: Yes |Vishay MRS25000C4702FC100
数据表和文档
Farnell
Datasheet4 页9 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-7.07%
Stock
73,876
Authorized Distributors
6
Resistance
47 kΩ
47 kΩ
47 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
600 mW
600 mW
600 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-07-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 9 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 47000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F47K
47 kOhms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 47000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-47K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 47000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FRE52-47K
描述
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 47kOhm 0.6W
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 47000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Res Thin Film 47K Ohm 1% 3/5W ±50ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack