Vishay MRS25000C2209FC100
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 22Ohm 0.6W
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页9 年前
TME
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-37.97%
Stock
11,178
Authorized Distributors
6
Resistance
22 Ω
22 Ω
22 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
600 mW
600 mW
600 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Introduction Date2008-07-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 22ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 22ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FRE52-22R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 22ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F24R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 24ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F20R
LR Neohm FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 20Ohm 0.6W
描述
MRS Series Ø 2.5 x 6.5 mm 0.6 W 22 Ohm ±1% Axial Leaded Professional Resistor
Res Thin Film 22 Ohm 1% 0.6W ±50ppm/C Conformal AXL Ammo Pack