Vishay MRS25000C2153FCT00
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 215kOhm 0.6W
数据表和文档
Newark
Datasheet4 页9 年前
Datasheet4 页10 年前
element14 APAC
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.74%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Introduction Date2007-10-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 9 months ago)
相关零件
TE ConnectivityLR1F200K
LR Neohm FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 200kOhm 0.6W
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 220000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 200000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-200K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 200000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 221000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 215000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
VISHAY MRS25000C2153FCT00 Through Hole Resistor, 215 kohm, 350 V, Axial Leaded, 600 mW,1%, MRS25 Series
Res Thin Film 215K Ohm 1% 3/5W ±50ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
RESISTOR, MRS25 1% 215K; Resistance:215kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:600mW; Voltage Rating:350V; Series:MRS25; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; No. of Pins:2; Body Diameter:2.5mm; Box Quantity:1000; External Length / Height:7mm; Full Power Rating Temperature:70°C; Lead Diameter:0.6mm; Lead Length:26mm; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:Axial; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Tolerance +:1%; Tolerance -:1%; Voltage Rating VDC:350V