Vishay MBB02070C2213FCT00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 221000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet15 页7 年前
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-25.42%
备用零件
Price @ 1000
Stock
86,896
Authorized Distributors
6
Resistance
221 kΩ
221 kΩ
221 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Conformal
Axial
Axial
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
400 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 221000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 220000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 200000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-200K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 200000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F240K
240 kOhms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Metal Film
TE ConnectivityLR1F220K
LR Neohm FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 220kOhm 0.6W
描述
Res, 221K, 0.6W, Axial, Metal Film Rohs Compliant: Yes |Vishay MBB02070C2213FCT00
MBB/SMA 0207 - Professional FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 221kOhm 0.6W
MBB0207 SERIES AXIAL THIN FILM RESISTOR 221KOHMS +/-1% 0.6W +/-50PPM/DEGC
Res Thin Film 221K Ohm 1% 0.6W ±50ppm/C Conformal Coated AXL Automotive Ammo Pack