Vishay MRS25000C2102FRP00
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 21000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页9 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.84%
备用零件
Price @ 1000
Stock
41,129
Authorized Distributors
6
Resistance
21 kΩ
21 kΩ
Mount
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
600 mW
600 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-07-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 9 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 22000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 20000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F22K1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 22100ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FRE52-22K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 22000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-21K5
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 21500ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Axial FIXED RESISTOR MRS25 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.6W 21kOhm ±50ppm/C
Resistor, metal Alloy,21Kohms,350Wv,1+/-% Tol,-50,50Ppm-Tc |Vishay MRS25000C2102FRP00
Res Thin Film 21K Ohm 1% 0.6W ±50ppm/C AXL T/R