Vishay MRS25000C1202FC100
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 12kOhm 0.6W
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页9 年前
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-50.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
5,442
Authorized Distributors
6
Resistance
12 kΩ
12 kΩ
12 kΩ
Mount
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
600 mW
600 mW
600 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-07-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 12000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 12000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-12K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 12000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Res, 12K, 0.4W, Axial, Metal Film Rohs Compliant: Yes |Vishay MRS16000C1202FCT00
TE ConnectivityLR1F12K
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 12000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F11K
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 11000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res Thin Film 12K Ohm 1% 0.6W ±50ppm/C AXL Ammo
12K¦¸ ¡À1% 600mW ¡À50ppm/¡æ 6.5mm