Vishay MRS16000C4702FC100
MRS16 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 47kOhm 0.4W
数据表和文档
Newark
Datasheet4 页9 年前
Datasheet4 页9 年前
TME
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+22.99%
备用零件
Price @ 1000
Stock
67,654
Authorized Distributors
6
Resistance
47 kΩ
47 kΩ
47 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
400 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 47000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 47000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F47K
47 kOhms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Yageo GroupMF0207FTE52-47K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 47000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FRE52-47K
描述
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 47000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Res Thin Film 47K Ohm 1% 2/5W ±50ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
Resistor Dimensions body ø x L: 1.9 x 3.4 mm Resistance technical notation: 47K Resistor type: Metal Film Resistor Power Rating: 400 mW Rated voltage: 200 V Resistance: 47 kOhm