Vishay MRS16000C2001FCT00
MRS16 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 2kOhm 0.4W
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页9 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.36%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
43,282
Authorized Distributors
6
Resistance
2 kΩ
2 kΩ
Conformal
Axial
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 2000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Res, 2K, 0.4W, Metal Film, Axial Rohs Compliant: Yes |Vishay MBA02040C2001FCT00
Stackpole ElectronicsRNF12FTD2K00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 2000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-2K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 2000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 2000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-1K8
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 1800ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
MRS16 SERIES AXIAL THIN FILM RESISTOR 2KOHMS +/-1% 0.4W +/-50PPM/DEGC
Res Thin Film 2K Ohm 1% 0.4W ±50ppm/C Conformal AXL Ammo Pack
RES, 2KOHM, 5%, 400MW, AXIAL, THIN FILM;
2K¦¸ ¡À1% 400mW ¡À50ppm/¡æ 3.6mm