Vishay MMU01020C2150FB300
Fixed Resistor, Thin Film, 0.3W, 215ohm, 150V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0904
数据表和文档
IHS
Datasheet14 页3 年前
TME
备用零件
Price @ 1000
Stock
60,000
Authorized Distributors
2
Resistance
215 Ω
215 Ω
Case/Package
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
300 mW
300 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Country of OriginGermany
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-07-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Res Thin Film 0204(1406) 215 Ohm 1% 1/4W ±50ppm/°C Conformal Melf SMD Blister T/R
Res Thin Film 0204(1406) 221 Ohm 1% 1/4W ±50ppm/°C Conformal Melf SMD Blister T/R
SMM Series 0204 221 Ohm 0.4 W ±1 % ±50 ppm/K Surface Mount Thin Film Resistor
KOA SpeerMF1/4CC2200F
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 220ohm, 250V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
KOA SpeerMFS1/4CC2000F
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 200ohm, 250V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
MMU 0102-50 1% BL 215R
215 OHM 1%50PPM
Resistor Type = Thin Film / Resistance Ohm = 215 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 300 / Body Length mm = 2.2 / Voltage Rating - DC V = 150 / Temperature Coefficient = ±50 ppm/K / Termination Type = Wraparound / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0102