Vishay MMBZ5250B-E3-08
Diode Zener Single 20V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页7 年前
Newark
Stock
20,985
Authorized Distributors
0
Case/Package
SOT-23-3
SOT-23-3
Zener Voltage
20 V
20 V
20 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Dissipation
225 mW
300 mW
300 mW
Impedance
25 Ω
25 Ω
25 Ω
Max Reverse Leakage Current
100 nA
100 nA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-05-05
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-05-12
LTD Date2022-11-12
相关零件
Diode Zener Single 18V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Zener Diode, 17V V(Z), 5%, 0.225W, Silicon, Unidirectional