Vishay MMBZ5225B-E3-08
Diode Zener Single 3V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页7 年前
Newark
Stock
9,551
Authorized Distributors
0
Case/Package
SOT-23-3
SOT-23-3
Zener Voltage
3 V
3 V
Tolerance
5 %
5 %
Power Dissipation
225 mW
350 mW
Impedance
30 Ω
30 Ω
Max Reverse Leakage Current
50 µA
50 µA
Forward Voltage
900 mV
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-05-05
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-05-12
LTD Date2022-11-12
相关零件
Diode Zener Single 3.9V ±5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R