Vishay MKT1820422065
Film Capacitor, Polyester, 63V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet18 页2 年前
Newark
Farnell
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.45%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2000-11-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Cap Film 0.22uF 63V PET 10% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial 5mm 125C Automotive T/R
Film Capacitor, Polyester, 63V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount, 2814
Yageo GroupR82DC3220DQ60K
Film Capacitor, 0.22 uF, 40 V, 63 V, ± 10%, Metallized PET Stacked, Radial Box - 2 Pin
Yageo GroupR82DC3220AA60K
Cap Film 0.22uF 63V PET 10%( 7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial 5mm 100C Bulk
描述
Cap Film 0.22uF 63V PET 10% (13 X 3.5 X 8mm) Radial 10mm 125°C Bulk
Avnet Japan
CAPACITOR, FILM, MKT 220NF10% 63VDC PITCH 10MM
CAP FILM 0.22UF 10% 63VDC RADIAL
220nF ¡À10% , 10mm 63V 40V 13mm*3.5mm*8mm
CAPACITOR, MKT, 220NF, 63V, 10%; Capacitor Dielectric Type:Polyester (PET); Capacitance:0.22µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:63V; Life Time @ Temperature:300000 hours @ 40°C; Capacitor Case Style:Radial Leaded; Capacitor Mounting:Through Hole; Lead Spacing:10mm; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:3.5mm; External Length / Height:8mm; External Width:13mm; Lead Length:6mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Package / Case:Radial; Series:MKT 1820; Terminal Type:Radial Leaded; Termination Type:Radial Leaded; Tolerance +:10%; Tolerance -:10%; Voltage Rating VAC:40V; Voltage Rating VDC:63V