Vishay MKT1813410014
Cap Film 0.1uF 100V PET 5% (5 X 11mm) Axial 100°C Bulk
价格与库存
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet13 页17 年前
Datasheet13 页13 年前
Newark
Farnell
Mouser
库存历史记录
3 个月趋势:
-10.89%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Vishay MKT1813410014 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
相关零件
Cornell Dubilier150104J400EC
Film Capacitor, Non-Polarized, Polyester, 400V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.1Uf, Through Hole Mount
CAPACITOR PEN FILM, 0.1UF, 100V, 10%, AXIAL
Cornell Dubilier150104K400EC
Film Capacitor, Non-Polarized, Polyester, 400V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.1Uf, Through Hole Mount
Film Capacitor, Polyester, 630V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
Cornell DubilierMMP2P1K-F
Axial FILM CAPACITOR MMP 160V 0.1muF ±10% 0.335W 0.217Tx0.669L 8.50mm 5.50mmx17.00mm
描述
VISHAY MKT1813410014 Film Capacitor, 0.1 F, 100 V, MKT1813 Series,5%, Radial Leaded, PET (Polyester)
Metallized Polyester Film Capacitors 0.1uF 100volts 5%
Capacitor Polyester Film Film 0.1Uf 5%, 100V; Dielectric Type:Metallized Pet; Capacitor Case/Package:Axial Leaded; Capacitance:0.1Μf; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage(Ac):63V; Voltage(Dc):100V; Capacitor Mounting:Through Hole Rohs Compliant: Yes |Vishay MKT1813410014.
CAPACITOR, 100NF, 100V; Capacitor Application:General Purpose; Capacitor Dielectric Type:Polyester (PET); Capacitance:0.1µF; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:100V; Capacitor Mounting:Through Hole; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Operating Temperature Range:-55°C to +100°C; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); No. of Pins:2; Package / Case:1813; Termination Type:Axial Leaded