Vishay MCU08050D5902BP100
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 59000ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet11 页4 年前
Upverter
Future Electronics
Garrett
Stock
1
Authorized Distributors
4
Resistance
59 kΩ
59 kΩ
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Introduction Date2009-01-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
PanasonicERA6AEB5902V
Res Thin Film 0805 59K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0805BRD0759KL
125mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 59kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE Connectivity / AMP7-2176093-3
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 59000ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Res Thin Film 0805 59K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERA6AEB6192V
Res Thin Film 0805 61.9K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
RES THNFLM 0805 59K OHM 0.1% 1/8W 25PPM/ C SMD
MCU Series 0805 0.05 W 59 kOhm ±0.1% ±25 ppm/K SMT Thin Film Chip Resistor
MCU 0805-25 0.1% P1 59K