Vishay MCU08050D2001BP500
Res Thin Film 0805 2K Ohm 0.1% 1/8W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet11 页4 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+31.27%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Authorized Distributors
6
Resistance
2 kΩ
2 kΩ
2 kΩ
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
供应链
Country of OriginGermany, Israel
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-10-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
PanasonicERA-6AEB202V
Res Thin Film 0805 2K Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityRP73PF2A2K0BTDF
Res Thin Film 0805 2K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Medical
PanasonicERA-6YEB202V
Res Metal Film 0805 2K Ohm 0.1% 1/8W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityCPF0805B2K0E
Res Thin Film 0805 2K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Medical T/R
Yageo GroupRT0805BRD072KL
Res Thin Film 0805 2K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
200mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 2kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
Avnet Japan
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 2000ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Res, 2K, 0.1%, 0.125W, 0805, Thin Film Rohs Compliant: Yes |Vishay MCU08050D2001BP500
电阻, 2K, 0.1%, 0.125W, 0805, 薄膜;