Vishay MCT0603MD4701BP100
Res Thin Film 0603 4.7K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive Medical T/R
数据表和文档
Newark
Datasheet10 页4 年前
Upverter
element14 APAC
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+29.89%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
下载
Ultra Librarian
下载
Stock
11,411
Authorized Distributors
6
Resistance
4.7 kΩ
4.7 kΩ
4.7 kΩ
Case/Package
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
100 mW
110 mW
110 mW
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Introduction Date2009-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERA3AEB472V
Res Thin Film 0603 4.7K Ohm 0.1% 0.1W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
125mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 4.7kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0603BRD074K7L
Res Thin Film 0603 4.7K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.15W, 4990ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res Thin Film 0603 4.99K Ohm 0.1% 3/20W ±25ppm/°C Molded SMD SMD T/R
PanasonicERA3AEB4991V
100mW Thin Film Resistor 75V ±0.1% ±25ppm/℃ 4.99kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 4700ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PRECISION THIN FILM SMNT RESISTOR 0603 CASE 4.7KOHM +/-0.1% 0.1W +/-25PPM/C
MCT Series 0603 0.1W 4.7 kOhm ±0.1% ±25 ppm/K SMT Thin Film Chip Resistor
RESISTOR, 0603, 25PPM, 4K7; Resistance:4.7kohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:125mW; Voltage Rating:75V; Temperature Coefficient:± 25ppm/K; Resistor Element Material:Thin Film; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistor Mounting:SMD; External Depth:0.85mm; External Length / Height:0.45mm; External Width:1.55mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:0603; Series:MCT AT