Vishay MCT0603MD3322BP100
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 33200ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页4 年前
Upverter
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Arrow.cn
库存历史记录
3 个月趋势:
-20.79%
Stock
18,248
Authorized Distributors
6
Resistance
33.2 kΩ
33.2 kΩ
33.2 kΩ
Case/Package
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
供应链
Country of OriginGermany, Israel
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
相关零件
PanasonicERA-3AEB3322V
Res Thin Film 0603 33.2K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/°C Molded SMD Automotive Punched T/R
125mW Thin Film Resistor 75V ±0.1% ±25ppm/℃ 33.2kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0603BRD0733K2L
100mW Thin Film Resistor 75V ±25ppm/℃ ±0.1% 33.2kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thin Film 0603 33.2K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Medical
PanasonicERA3AEB333V
Res Thin Film 0603 33K Ohm 0.1% 0.1W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
MCT Series 0603 33.2 kO 0.125 W ±0.1% ±25 ppm/K Automotive Thin Film Resistor
PRECISION THIN FILM SMNT RESISTOR 0603 CASE 33.2KOHM +/-0.1%.1W +/-25PPM/C
RES SMD 33.2K OHM 0.1% 1/8W 0603
RESISTOR, 0603, 25PPM, 33K2; Resistance:33.2kohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:125mW; Voltage Rating:75V; Series:MCT AT; Temperature Coefficient:± 25ppm/K; Resistor Element Material:Thin Film; Resistor Case Style:0603; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Length / Height:0.45mm; Package / Case:0603; External Depth:0.85mm; External Width:1.55mm; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C